Maszyna do szycia powstała 1755 roku twórcą jest Niemiec Charles Frederick Wiesenthal. Stworzył urządzenie które wiąże ściega za pomocą podwójnie zaostrzonej igły z głównym umieszczonym oczkiem. Następne dzieło zaprojektowane przez Anglika Thomasa Sainta był przedsiębiorcą mebli głównie szaf. Wypracował metodę maszyny szyjącej ściegiem łańcuszkowym. Dzięki niej szyto produkty ze skóry (buty,siodła) oraz płótna żaglowe.
W 1764-1790 roku Saint wymyślił mechanizm wykorzystywania pojedynczej nici działa na podstawie podwójnej igły jedna z nich miała dziurkę, przez którą przechodził zaostrzony pręt wiążący ścieg łańcuszkowy. Część druga igły była używana do tworzenia dziurek przy następnym ciągu wiązania ściega.
W 1807 roku William i Edward Chapman umieścili igłę z dziurką tym razem na dole. W 1814 roku Josef Madersperger opatentował strategię imitowania ruchów dłoni powstała maszyna odtwarzająca ruchy ręki.
Twórca pierwszych maszyn John Dodge’a i John Knowles’a w 1818 roku pojawiły się maszyny, które zaszywały materiał na niedużych kawałkach.
Początki
W 1830 roku to początek stworzenia maszyny przez Barthelemy Thimonnier. Zdecydował się odejść od modelu odtwarzania ruchów ręki zainteresował się wykonaniem igły pasującej do maszyny chociaż znalazło się kilka wad takich jak nietrwałość ściegu zużywanie ogromnej ilości nici. Jednak nie przeszkodziło to w utworzeniu urządzenia szyjącego jaki i zbudowaniu pod Paryżem szwalni mieściła osiemdziesiąt urządzeń szyjących cała szwalnia łącznie z urządzeniami została zniszczona tutejsi krawcowie spanikowali przeraziła ich konkurencja. Barthelemy Thimonnier niezwłocznie został zmuszony by opuścić miasto.
Kolejny Rozkwit
Następny twórca Walter Hunt także próbował skonstruować maszynę odwzorować ruchy dłoni. Dał radę uzyskać formę szyjącą podwójnym ściegiem przy użyciu dwóch szpulek nici. Umacniało to szwy niestety nitka wydostająca się z dziurki hamowała szycie. Wynalazek nie został nigdy opanowany przez Hunta.
W 1846 roku Elias Howe wykorzystał projekt zmodernizował i usprawnił maszynę.
Wielki Sukces
Amerykanin Isaac Merrit Singer wprowadził kolejne usprawnienia w 1851 roku usprawnił maszynę szyjącą otworzył biznes I.M. Singer & Company. Produkujące maszyny były funkcjonalne oraz tanie licznie pojawiały się w domach. Howe zauważył w maszynie swoje niektóre sposoby podał Singera do sądu. Wygrał proces, a Singer został zmuszony do podziału zysków będące opłatami licencyjnymi. Nie utrudniło to w zbudowaniu potęgi urządzeń do szycia.
Droga Na Szczyt
W trakcie przebudowy maszyn do szycia sporządzono również szereg innych udoskonaleń ci którzy dysponowali metodą było ich niewielu. W 1856 roku otwarto konsorcjum wynalazców gdzie uzyskiwali metody połączone z maszynami. Jego uczestnikami byli Singer Howe.Przedsiębiorstwa, które dołożyły do wdrażania produkcji maszyn stosując metodę musiały uiścić opłaty wynosiła 5$/szt. aż do końca wygaśnięcia metod w 1877 roku.
Następne lata przynosiły niebywałe zmiany. Powstały maszyny które szyły ściegiem łańcuszkowym wraz z modelami zig-zag. W 188 roku zaczęła się pierwsza produkcja maszyn elektrycznych. Później powstały pierwsze maszyny mobilne liczba produkcji ich szybko rosła.
Na rynku mamy mnóstwo maszyn do szycia posiadają one proste funkcje, jak i zaawansowane do znanych nadal należą Husqvarna, Janome czy Brother.
Maszyna do szycia Necchi Recenzja
Maszyna do szycia Necchi bardzo dobrze współdziała z nowatorskimi stopkami. Tylko jedno w zasadzie co się psuje w trakcie haftowania są przemysłowe szpule, nici. Dopuszcza podczas szycia małe szpulki. Przy szyciu jakimkolwiek ściegiem czy jest to prosty bądź zygzakowaty szyje bez trudu. Necchi ma regulację docisku stopki działa sprawnie dokładnie oraz posiada dwustopniową regulację prędkości szycia możliwości chowania ząbków, transportu, regulację szerokości długość ściegu również we współczesnych maszynach jest możność osobnego nawijania szpulki.
Super nowa Necchi charakteryzuje się chwytaniem wahadłowym. Ma trudności szycia tradycyjnymi igłami podwójnymi. Maszyna zawiera dołączoną specjalną igłę podwójną są to igły różnej długości. Trzeba uważać by nie uszkodzić igły, gdyż możliwe, że drugiej igły się nie zakupi. Aktualnie maszyny umożliwiają dodatkowo dokupienie nietypowej przystawki do wyszywania kółek ich cena jest zbytnio wysoka. 98 zł komplet Brother jego koszt wynosi 380 zł. Necchi co ma? To chwyt do kółek dołączony zestaw pomocnika do nawlekania igły kluczowe są jak najbardziej ściegi ozdobne. Wzory ściegu wykonuje się poprzez prawidłowe umocnienie krzywików. Wzory ściegów widnieją na niesamowicie wykombinowanej obudowie skrzyni na dodatkowe części maszyny stopki, krzywiki, szpulki. Ozdobnych ściegów jest ponad dziewięćdziesiąt niektóre z nich można zmieniać przy testowaniu z ustawieniami maszyny dzięki krzywikom można nadawać kształt swoimi wykrojami. Niekiedy bywa, że są źle wykonane nieładnie wyglądają. Maszyna szyje naprawdę szybko też ściega ozdobne.
Maszyna do szycia Necchi ładnie wyszywa cienki materiał.
Negatywne strony Maszyny
Waga 26 kilogramów sprawia, że urządzenie jest za ciężkie najlepiej jakby stała w jednym miejscu jeśli chodzi o dźwięk jest zdecydowanie głośna gdy chcesz szyć wieczorem albo w nocy nie ma o tym żadnej mowy. Pył z tkanin powoduje częstsze zabrudzenia w środku oraz wielokrotne czyszczenie. Na Koniec dodam interesujące ciekawostki wystawiane na e-bay maszyny Necchi kosztują ponad 250 dolarów koszt maszyny Singera z dużą ilością ściegów wynosi 300 dolarów dzisiaj Necchi wykupiona została przez Janome. Maszyny te reklamowała Sophia loren. Przed zakupem maszyny do szycia warto przeczytać recenzję.